“Byť pripravený je najdôležitejší predpoklad úspechu.”

Tento citát od Henryho Forda dokonale vystihuje dnešnú, pandémiou poznačenú, situáciu podnikateľov v najrôznejších odvetviach na Slovensku i vo svete. Už v prvej vlne sme sa našim existujúcim zákazníkom snažili pomôcť v  ťažkej situácii, najmä keď sa zavreli hotely, reštaurácie a výdaj obedov bol obmedzený len na výdajné okienka či rozvoz. Jedným z takýchto príbehov je aj reštaurácia marcorestaurant.sk, kde sme na webovej stránke dopracovali možnosť online objednávok obedov, a tak výraznou mierou prispeli k tomu, že v čase obeda sa pred výdajným okienkom reštaurácie tvorili rady ľudí s obedármi v ruke a rúškami na tvárach.

V spoločnosti Unition nám navrhli online spôsob objednávania obedov na našej stránke a pomohli tak spropagovať nový spôsob objednávania jedla. Rozšírili sme tak možnosti, ako si u nás mohli naši zákazníci počas „korony“ objednať obed z pohodlia domova. Zároveň sme mali pre nášho šoféra k dispozícii ihneď zoznam adries a zastávok pre samotnú roznášku. Veľmi nám to pomohlo prežiť ťažké chvíle, ktoré mnohé iné prevádzky bohužiaľ neprežili.“

Marcel Bobko, majiteľ reštaurácie

V Unition sme predpokladali, že keď pominie prvá vlna pandémie, množstvo ľudí ostane dovolenkovať na Slovensku. Zamerali sme sa preto aj na ubytovacie zariadenia, ktorých webová prezentácia bola už menej moderná a nerešpektovala štandardy dnešnej doby. Ďalším úspešným príbehom je útulný penzión limbovydvor.sk. Webové stránky mali už zastaralé a neresponzívne, bez možnosti online rezervácie ubytovania. Navrhli sme im rýchle riešenie a v priebehu niekoľkých dní sme mali novú webovú stránku s vlastným rezervačným systémom hotovú.

Vo chvíľach, kedy bol náš penzión zavretý, sme premýšľali, ako sa pripraviť na jeho znovuotvorenie. Bolo nám jasné, že množstvo ľudí si bude rezervovať ubytovanie cez internet. Preto sa nám ihneď zapáčila myšlienka od Unition, prepracovať našu webovú stránku a rozšíriť ju o vlastný rezervačný systém, ktorý si spravujeme sami. Máme tak plnú kontrolu nad našimi kapacitami a rezerváciami. Bonusom bolo, že náklady spojené s vytvorením a spustením novej webovej stránky sa nám vrátili v prvom mesiaci sezóny, a to najmä vďaka online rezerváciám.“

Veronika Kušmireková, majiteľka penziónu

Nečakajte na dopady ďalšej vlny pandémie a pripravte sa na jej zvládnutie aj pomocou online objednávok či rezervácií. Ešte dôležitejšie je pripraviť sa na dobu po uvoľnení reštrikcií, kedy trh/sezóna ožíva najrýchlejšie a dynamika objednávok je výraznejšia.

Máme bohaté skúsenosti s tvorbou webových riešení na mieru, podľa požiadaviek našich zákazníkov. Webové stránky vytvárame na celosvetovej platforme WordPress v kombinácii s naším IS Cofis, ktorý používame pri náročnejších riešeniach ako sú eshopy, rezervačné a recepčné systémy, docházkové firemné systémy a iné.

Neváhajte nás osloviť, pokúsime sa nájsť najvhodnejšie riešenie pre Vás a pomôžeme Vám prežiť ťažšie chvíle v online priestore.

Poraďte mi, ako sa pripraviť